Projekt Legenda pomáhá odstartoval, dresy v sobotu vidělo téměř 19 tisíc fanoušků

Přesně 18 592 fanoušků se v sobotu seznámilo s unikátní edici dresů k projektu Legenda pomáhá. Taková totiž byla návštěva na zápasech kompletní WSM Ligy a vybraných utkáních 2. ligy. A že bylo na co se dívat. WSM Liga řešila tuhé boje o elitní desítku. Úspěch slavili hlavně favorité z elitní čtveřice, do skupiny play-out se propadly Benátky, konečná záchrana se vzdálila severočeskému Mostu. Ve druholigových střetnutích dokázal Děčín potrápit favorizovaný Jablonec Nad Nisou.

WSM LIGA:

SOUBOJ DVOU SLAVIÍ PRO SEŠÍVANÉ

Sešívané dresy s podobiznou Ivana Hlinky přinesly kýžený úspěch slávistům z hlavního města. Pražené dokázali v duelu s Horáckou Slavii Třebíč prolomit sérii čtyř porážek v řadě. Svěřenci trenéra Milana Razýma to však v souboji s celkem z Vysočiny neměli snadné, Třebíč se dostala během druhé třetiny do dvoubrankového náskoku, na který dokázal až po polovině základní hrací doby odpovědět Petr Beránek. Horáci však i nadále dokázali dlouho držet jednobrankový náskok, než přišla 55. minuta, ve které srovnal Schleiss a utkání směřovalo do prodloužení. V nastaveném čase se štěstí přiklonilo na stranu sešívaných. V 61. minutě se prosadil obránce Jan Pohl a připsal pražské Slavii důležitý bonusový bod, který může hrát roli v uspořádání elitní čtveřice před play-off.

Slavia Praha – Třebíč 3:2p (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 34. P. Beránek (Pletka, Schleiss), 55. Schleiss (P. Beránek, Pohl), 61. Pohl (Schleiss, Kubica) – 15. Pekr (Dolníček, Jan Wasserbauer), 23. Král (J. Zdráhal, T. Havránek). Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 40:23. Diváci: 1 046. Termín aukce dresů: 6. – 27. 2. 2017.

Slavia Praha: Frodl – Pohl, A. Růžička, Kolařík (A), Knot (C), Bača, J. Novák (A), J. Holý – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Pletka, Kubica, Schleiss – M. Kadlec, Šagát, Rys – Šmerha, Krliš, Půhoný.
Třebíč: Vejmelka – Niko, J. Zdráhal (A), F. Král, Čejka (A), Lojek, Přibyl, D. Mikyska – Jan Wasserbauer, Dolníček (C), Pekr – Kusko, Psota, Mrázek – Malec, Milfait, Kristl – Huňa, T.

RYTÍŘI SPLNILI POVINNOST A PŘESTŘÍLELI MOST

Diváci v Kladně si na branku museli počkat až do druhé třetiny a spokojenější mohla být malá skupinka příznivců z Mostu, neboť skóre utkání otevřel Tomáš Divíšek. Favorizovaným Rytířům trvala odpověď deset minut, než se prosadil Ladislav Zikmund. Vyrovnávací trefa Kladno nabudila a během následujících čtyř minut se Středočeši dostali do dvoubrankového vedení. Kladenští se do outsidera z Mostu pustili i v počátku třetí části, kdy na 4:1 zvýšil Petr Ton. Most sice následně kontroval díky Vojtěchu Kubinčákovi, ale to bylo ze strany Severočechů vše, Rytíři v závěru třetí periody pojistili své vítězství a Most porazili v poměru 6:2. Severočechům se tak záchrana opět vzdálila, neboť konkurenční Kadaň ukořistila všechny body v Havířově.

Kladno – Most 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 34. Zikmund (Ulrych), 35. Tůma (Kloz, J. Drtina), 38. Kloz (Burger, Jánský), 42. Ton (Ptáček, D. Růžička), 58. Gratton (Zikmund), 59. Machač (Tenkrát, Ton) – 24. Divíšek (K. Černý, Havlíček), 43. Kubinčák (Smolka, Havlíček). Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Střely na branku: 41:21. Diváci: 2 088. Termín aukce dresů: 9. 2. – 2. 3. 2017.

Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava (A), Zelingr, D. Růžička, Ulrych, Ptáček (A), Repe – J. Kloz, Burger (C), Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Cetkovský, Zikmund, Gratton.
Most: Pinc (42. Spěšný) – Frolo, Kokeš, K. Černý, Walter, Strejček, Šefl, Šesták, A. Rulík – Kubinčák (C), Divíšek, R. Veselý – Hora (A), Havlíček, Smolka – Rod, J. Šimeček, Jícha – Mical, Komínek, Řehoř.

DUKLA S KALIŠNÍKY NEZAVÁHALA

Domácí Litoměřice bojovaly v duelu s favorizovanou Duklou o hodně. Pokud se chtěly udržet v nabité desítce, musely bodovat i proti favoritovi, to se ale kališníkům nepodařilo. Jediné, co se Severočechům zdařilo, byla reakce na úvodní branku Jihlavy v 1. třetině, když ve 13. minutě srovnával Ondřej Procházka. Následně se v Litoměřicích hrála vyrovnaná partie, kterou až v závěrečné periodě strhla na svou stranu jihlavská Dukla, když se postupně prosadil Kajínek, Protasenja a pět vteřin před koncem pečetil vítězství Jihlavy Seman. Dukla tak splnila roli favorita a nadále se drží na 2. místě WSM Ligy.

Litoměřice – Jihlava 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. O. Procházka (M. Ondráček, Pavlas) – 2. Dundáček (Šidlík, Čachotský), 50. Kajínek (Zeman, Čachotský), 56. Protasenja (Zeman, Šidlík), 60. F. Seman (Skořepa, Důras). Rozhodčí: Luczków – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 23:30. Diváci: 1 260. Termín aukce dresů: 6. – 27. 2. 2017.

Litoměřice:  Pavelka – Jebavý, Šulc, Smetana, Pavlas, Plášil, Barák, Piegl, Bažant – Procházka, Nedvídek, Ondráček – Jaroslav Kalla, Veselý, Dufek – Loskot, Hanták, Stoklasa – Miškář, Pilař, Dvořák.
Jihlava: Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Szathmáry – Důras, Seman, Jergl – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský, Skořepa, Zeman – Danišovský, Jícha, Protasenja.

TRHAČI VEZOU CENNOU KOŘIST Z HAVÍŘOVA

Utkání mezi dvanáctým a třináctým celkem tabulky slibovalo vyrovnanou bitvu. Trhači z Kadaně se vydali osově souměrně na druhou stranu republiky, aby se pokusili o zisk cenných bodů v budování náskoku na poslední Most. Domácí Slezané toužili po dalších bodech, které jim slibovaly boj o elitní desítku, ovšem větší efektivitu v zakončení prokazovali Trhači, kteří se z kraje druhé třetiny dostali do dvoubrankového vedení. Domácí Azet dokázal do poloviny základní hrací doby srovnat na 2:2, ale víc už domácí Slezané nepředvedli. Branky až do konce utkání střílela pouze maximálně efektivní Kadaň, která si ze Slezska odvezla velmi cenný zisk tří bodů, které mohou hrát klíčovou roli v boji o záchranu.

Havířov – Kadaň 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Hubáček (Krisl, Dvořáček), 30. Kanko (Petran, Kalus) – 7. Kůs (Račuk, Trefný), 21. Kůs (Račuk, Hejcman), 33. Hejcman (Kůs, Račuk), 34. Kůs (Račuk, Hejcman), 59. Račuk. Rozhodčí: Trombík – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 20:15. Diváci: 1 741. Termín aukce dresů: 8. 2. – 1. 3. 2017.

Havířov: Šafránek – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, D. Seman, Dudek, Sedlák – Kalus, Hlinka, Kanko – Dvořáček, Hubáček, Štumpf – Gřeš, Maruna, Kotala – L. Bednář, Haas, Pořízek.
Kadaň: Strmeň– Trefný, R. Černý, Baránek, D. Šimek, L. Chalupa, Tejnor, Weinhold – Kůs, Hejcman, Račuk – Harkabus, Osmík, Kohout – Slavíček, Chlouba, Chrpa – Ringler, Raška, L. Vrána.

VÍTĚZSTVÍ BENÁTEK NAD NOVÁČKEM NA DESÍTKU NESTAČÍ

Souboj dvou extraligových farmářských klubů přinesl vyrovnanou bitvu. Do vedení se jako první dostaly domácí Benátky díky využité početní výhodě zásluhou Kryštofa Hrabíka. Nováček z Frýdku-Místku srovnal ještě do konce první třetiny, když střelou od horní tyče srovnal Tomáš Franek. Druhá třetina skončila bez branek. V závěrečné periodě se prosadil zkušený Jan Plodek, jenž nasměroval Benátky k důležitému vítězství. Jenže sedmnáct vteřin před koncem poslal utkání do prodloužení frýdecký Marek Růžička. V následném prodloužení se však radovali domácí Benátky nad Jizerou, bonusový bod navíc vystřelil Josef Mikyska, díky této trefě se Benátky drží na 8. místě WSM Ligy, naopak Frýdek-Místek klesl na 10. pozici a od účasti v nepopulárním play-out ho dělí jednobodový náskok na jedenácté Litoměřice.

Benátky nad Jizerou – Frýdek-Místek 3:2p (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Hrabík (Plutnar, Černoch), 47. Víšek (Pospíšil), 62. J. Mikyska (Pospíšil, Kolmann) – 20. Franek (Jaroš, Klimša), 60. Mar. Růžička (Jank, Chmielewski). Rozhodčí: Würtherle – M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Střely na branku: 39:30. Diváci: 305. Termín aukce dresů: 8. 2. – 1. 3. 2017.

Benátky nad Jizerou: Halász – Mikliš, Kočí, Jandus, Kolmann, Plutnar, Havlín, Pastor – A. Dlouhý, J. Mikyska, Víšek – Hrníčko, Chrtek, D. Špaček – Černoch, Hrabík, Prokeš – Pospíšil, Volf, Bittner.
Frýdek-Místek: Šimboch – Adámek, Jank, D. Stránský, Štebih, Bartko, M. Jáchym, Zahradníček – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Rufer, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, Klimša – Christov.

MOTOR SI SPRAVIL CHUŤ, LVI ODJELI S DEBAKLEM

Českobudějovický Motor si po blamáži ve Frýdku-Místku spravil chuť. Správnou pohonnou hmotou se pro něj stali ústečtí lvi. Již v 1. třetině Jihočeši naplnili roli favorita a vedli 3:0. V prostředním dějství si daly České Budějovice pauzu, ale v závěrečné třetině znovu dostaly do varu početnou návštěvu v Budvar aréně. Na 4:0 zvyšoval svou druhou brankou v utkání Michal Chovan a ve 44. minutě oslavil svůj velkolepý návrat do Českých Budějovic Tomáš Vak, jenž vsítil čtvrtou branku Motoru. Navrátilec Vak mimochodem zaznamenal vysoký počet vyhraných vhazování, čímž určitě dokázal, že je platnou posilou pro prvoligového favorita. Ústí nad Labem znovu potvrdilo svou nepříznivou sérii na ledě soupeřů, Motor tak mohl upevnit vedoucí pozici, zatímco Lvi promeškali možnost přiblížit se 4. místu, zaručujícímu start play-off na domácím ledě.

České Budějovice – Ústí nad Labem 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Fronk (Vlček, Fillman), 15. Čermák (Pavlin, Vak), 18. Chovan (Nouza), 42. Chovan (Mucha), 44. Vak (Pavlin, Pýcha) – 46. Macek (Kasík, Z. Doležal). Rozhodčí: Grech – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 53:14. Diváci: 5 707. Termín aukce dresů: 7. – 28. 2. 2017.

České Budějovice: Kváča – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík – Dostálek, Vak, Čermák (A) – Chovan, Nouza (A), Heřman – Fronk, Vlček, Žovinec – Hřebejk, Škoda, Babka.
Ústí nad Labem: Volke – Husák, Vágner (C), Kasík (A), Macek, Zdvořáček, Málek – Dalecký, Roubík (A), Gengel – Doležal, Vrdlovec, Merta – Moučka, Kusý, Navarra – Markulinec, Komárek.

HANÁCKÉ DERBY PRO ZUBRY, PŘEROV SE KONEČNĚ CHYTIL

Kdy jindy se trápící se Zubři měli chytit, než v hanáckém derby, které nikdy nemá favorita? Přerov v rivalitním Prostějově začal skvěle, jakoby na žlutomodrých vůbec nebyla znát bídná desetizápasová šňůra porážek. Zubři se během první periody dostali do dvoubrankového vedení, které navýšili hned z kraje druhé třetiny. Jestřábi dokázali do poloviny základní části skóre zdramatizovat, když se prosadili Novák s Holíkem. Jenže Přerov byl při chuti, šel vstříc přerušení nepopulární série a vrátil se do elitní desítky díky vítězství 5:3. Díky úspěšnému derby se Přerov vyšvihl z jedenácté pozice na devátou, na druhou stranu Prostějov si zkomplikoval účast v elitní šestce. ¨

Prostějov – Přerov 5:3 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Mar. Novák (L. Krejčík, Matuš), 33. A. Holík (Šlahař, Rudovský), 59. Žálčík (Luňák) – 2. Sikora, 17. Sikora (Berger, M. Novotný), 22. T. Sýkora (Pšurný, Mil. Procházka), 39. Berger (Plášek, M. Novotný), 46. Š. Kratochvíl (Kovařík, L. Vágner) Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7, navíc Protivný (Prostějov) a Kratochvíl (Přerov) 10 min. OT. Využití: 2:1. Střely na branku: 36:31. Diváci: 3 126. Termín aukce dresů: 7. – 28. 2. 2017.

Prostějov: Neužil – Protivný, Štindl, D. Kolář, V. Zadražil, T. Kvapil, A. Holík (A), Grebeňuk – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – L. Luňák, Venkrbec (C), Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – Indra, Hozák.
Přerov: Horčička (Klimeš) – Ferenc (A), M. Novotný, Chmelíř, Malina, Pala, L. Vágner, Šnajnar – Sikora, Plášek, Berger – Milan Procházka (A), T. Sýkora (C), Pšurný – Goiš, Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl – Ižacký, Kratochvíl, Kovařík.

2.LIGA, SK. ZÁPAD: DĚČÍN TRÁPIL FAVORIZOVANÉ VLKY

Severočeský Děčín hostil houževnaté Vlky z Jablonce nad Nisou a zatímco domácí toužili oživit naději na lepší umístění v elitní osmičce, Vlci z Jablonce zase měli v úmyslu pronásledovat vedoucí duo Klatovy a Kobru Praha. Utkání zahájili lépe favorité z úpatí Jizerských hor, když ve 12. minutě slavili dvoubrankové vedení. Domácí Děčín však nechtěl na utkání ve speciálních dresech vzpomínat ve zlém a do konce první periody srovnal stav utkání. V prostředním dějství se navíc Děčínu podařilo skóre otočit, senzační výsledek se však nekonal. Jablonec srovnal ve třetí části zásluhou Vojtěcha Havlase a v prodloužení byl favorit šťastnější, když o bodu navíc rozhodl Tomáš Demel.

Děčín – Jablonec nad Nisou 3:4p (2:2, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky:
 15. Hašek (Volráb, Vaněk), 20. Oliverius (Zika), 26. Oliverius (Kaltenböck, Molnár) – 11. Pavlů (Demel, Nevyhoštěný), 12. Havlas, 44. Havlas (Nevyhoštěný), 61. Demel (Bříška, Moravec). Rozhodčí: Hodač – Gabriel, Marek. Diváci: 270. Termín aukce dresů: 9. 2. – 2. 3. 2017.

Děčín: Michajlov – Hříbal, Molnár, Chmel, Kaltenböck, Vaněk, Procházka, Kvaček, Michajličenko – Hašek, Volráb, Sýkora – Faigl, Oliverius, Zika – Fojt, Kopta, Vacek – Chovanec, Vykouk, Zajan.
Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Hubáček, Bílek – Mulač, Bříška, Demel – Nevyhoštěný, Havlas, Peřina – Homolka, Brokeš, Babec – Pulec, Frk.

2.LIGA, SK. STŘED: ŽIHADLA UDEŘILA DO SPRÁVNÉHO TERČE

Žihadla z Vysočiny přijela do Písku plnit roli favorita, tenhle plán jim na začátku utkání zkomplikoval domácí Václav Pašek, ale žlutočerní se nenechali rozhodit a do první sirény utkání otočili a slavili vedení 3:1. Krátce před koncem druhé třetiny skóre zdramatizoval písecký Jan Sýbka, ale Žihadla zasadila definitivní ránu hned z počátku třetí třetiny, kdy se prosadil Petr Krutiš. Moravské Budějovice tak naplnily roli favorita a díky zápasu k dobru stále mohou pomýšlet na umístění v elitní čtveřici druholigové skupině Střed.

Písek – Moravské Budějovice 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Pašek, 37. Sýbek (Pašek) – 14. Havel (Mikeš), 17. Lupač (Horký, Kovář), 18. Horký (Havel, Polívka), 44. Krutiš (Matějka, Peroutka). Rozhodčí: Batěk – Svoboda, Oudes. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 269. Termín aukce dresů: 9. 2. – 2. 3. 2017.

Písek: Gába – Hanus, Hřebíček, Koutenský, Pavlíček, Suda, Červinský, Kozák – Pašek, Sýbek, Šuhaj, Koupal, Suchan, Urbanec, Jiřinec, Rod, Drda, Kepka.
Moravské Budějovice: Dusík – Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka – Polívka, Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Šurý, Hačecký.

2. LIGA, SK. VÝCHOD: VALAŠSKÉ DERBY ZNOVU PRO VSETÍN, ROZHODLA DRUHÁ TŘETINA

Domácí Vsetín byl od úvodního buly aktivní, ale propracovaná defenzíva Bobrů nechtěla připustit jinak obvyklé rychlé vedení domácího celku. Skvělý zápas odchytal za Valašské Meziříčí z Havířova zapůjčený Jiří Matoušek, jenž skvělými zákroky přiváděl vsetínské střelce k šílenství. Bobři se navíc krátce po polovině základní hrací doby chopili vedení, když se z ničeho nic prosadil Vojtěch Baroš. Zelenožlutí ovšem dokázali o čtyři minuty později prolomit střelecké prokletí, když kouzlo Matouška překonal František Zúbek, čímž dostal poprvé do varu zaplněný Lapač. Favorizovaný Vsetín pak do konce druhé třetině udeřil ještě dvakrát. Hostující trenér Roman Čechmánek nasadil do závěrečné třetiny do branky Lukáše Plška, ten už vsetínským šancím odolal, nicméně nejlepším hráčem Bobrů byl vyhlášen právě mladý Jiří Matoušek. Jen díky jeho výkonu prohráli Bobři na Lapači pouze 1:3.

Vsetín – Valašské Meziříčí 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
36. Zúbek (Kolařík, Janáček), 36. Čech (Kajaba, Teper), 40. Vávra (Kajaba, Čech) – 32. Baroš (Fojtík). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Blaha. Vyloučení: 4:8 + Kývala (VAL) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 750. Střely na branku: 44:19. Termín aukce dresů: 8. 2. – 1. 3. 2017.

Vsetín: Hromada – Jeník, Janáček, Kobylík, Ostrčil, Mojžíš, Hryciow, Teper – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk.
Valašské Meziříčí: Matoušek (41. Plšek) – Varga Mar., Mikel, Vrba, Báchor, Hladiš, Baroš, Pernický – Fojtík, Kývala, Andris, Dalajka, Pořický, Varga D., Brunec, Dvořák, Varga Mir., Martiník, Studený, Podešva.

Autoři: Jan Tajzler, Václav Trávníček. Foto: Archiv klubů