Prezident Českého hokeje Tomáš Král o projektu Legenda legendám

„Je to úžasná akce. Jde to trochu mimo mě, abych se nechlubil cizím peřím. S tímto nápadem přišla před třemi lety Kometa Brno. Libor Zábranský, který má tento úsek na starosti ve Výkonném výboru Českého hokeje, se spojil s Liběnou Hlinkovou a ve spolupráci připravili tuto akci, která měla ohromný efekt. Jak společenský, tak ekonomický.

Stejně tak je tomu i letos. Je to vynikající akce, kdy je opravdu potřeba poděkovat jak Liběně Hlinkové, tak Liboru Zábranskému a jeho týmu, který to má celé pod svými křídly. Peníze jsou následně využity pro pomoc bývalým hráčům, kteří jsou v nelichotivé životní situaci. Je to velmi důležité a řadě lidí to významně pomohlo, ať už jde o lidi po těžkých úrazech či po vážných onemocněních. V době, kdy byli hvězdami, se hokejem nemohli zabezpečit pro další život a teď mnohdy potřebují pomoc.

Musíme poděkovat všem, kteří se na tomto úžasném projektu podílí. Pro tuto akci se nadchlo i kanadské velvyslanectví v Praze. V Kanadě k těmto věcem mají velmi blízko. Naše kontakty se díky tomu sblížily a otevírají nám dveře pro další spolupráci s Kanadou ve sportovní oblasti,“ říká prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Mimo něj se k projektu vyjádřila i celá řada hráčů. Za všechny můžeme uvést komentář Jaromíra Jágra: „Věřím, že to splnilo účel. Já jsem vždy zastáncem toho, že bys měl znát historii hokeje, aby ses posouval dál. A bez hráčů jako je Milan Nový, Eda Novák, Pospíšil, Kaberle a další velcí hráči co tu hráli, bez nich bychom samozřejmě nebyli my. Oni tu ligu udrželi a teď záleží na nás, jak ji udržíme my. Každá taková akce, kdy si vzpomeneš na tyto legendy, které pro většinu z nás byly vzorem, je vždy skvělá.“

#legendapomaha

Legenda pomáhá

Nezapomeneme! ❤️💙🤍

Legenda pomáhá

Neuvěřitelných 18 let. ❤️ Vzpomínáme!

Legenda pomáhá

17 let od tragického úmrtí Ivana Hlinky. Vzpomínáme! ❤

Legenda pomáhá

71 let❗Přesně tolik by dnes oslavila legendární postava českého i světového hokeje a tvář našeho projektu - pan 𝗜𝘃𝗮𝗻 𝗛𝗹𝗶𝗻𝗸𝗮 ❤ Zavzpomínejte s námi...

Archivní foto 📸 www.nhl.com

Legenda pomáhá

👉 Stále jsou k dispozici zajímavé dresy včetně několika extraligových (HC Olomouc, HC VERVA Litvínov) 👌

#legendapomaha #legendalegendam Tipsport extraliga Chance liga