„Ivan Hlinka!“ skandovali fanoušci v Českých Budějovicích. Projekt Legenda pomáhá si zamilovali

Bezmála šest tisíc fanoušků v ochozech, na ledě hokejisté ve speciální edici dresů s legendárním Ivanem Hlinkou na hrudi. A k tomu vítězství 5:1 proti Ústí nad Labem. V Českých Budějovicích měli v sobotu skutečně důvod k radosti. „Dresy jsou krásné, fanouškům se líbily. Už se ptají, kdy bude jejich dražba,“ říká marketingový a PR ředitel klubu Tomáš Kučera.

V roce 2013 slavili výročí sto let hokeje ve městě, ale zároveň přišli o nejvyšší soutěž. Teď si ČEZ Motor České Budějovice klestí cestu zpět na výsluní a notně mu k tomu pomáhají fanoušci. Domácí stadion dovedou zaplnit až po střechu a i v sobotu na duel s Ústím jich přišlo přesně 5 707. „Lidi, kteří u nás hokej vzkřísili, ho dělají s láskou. Fanoušci to cítí a díky tomu pravidelně chodí na zápasy. Na západě je zvykem, že lidi chodí na svůj klub a u nás je to podobné. Je jedno, jestli přijede Sparta, nebo Most. Lidi prostě přijdou na Motor,“ vypráví Kučera.

Podle něj se dá očekávat, že zájem o speciální edici dresů z projektu Legenda pomáhá bude v jižních Čechách enormní. „Charita je pro nás jedna z důležitých součástí toho, jak klub funguje. Máme několik vlastních projektů. Když jsme zjistili, že existuje projekt Legenda pomáhá, který přesahuje regionální úroveň, hrozně rádi jsme se do něj zapojili. Za své ho vzali i fanoušci,“ sděluje.

Českobudějovickým stadionem se v sobotu nesl pokřik „Ivan Hlinka!“ a fanoušci Motoru o dresech debatují i na sociálních sítích. „Myslím, že budou dražit jako vzteklí,“ usmívá se Kučera. „Akce se setkala s opravdu velkým zájmem, určitě se povedla a budeme rádi, pokud bude pokračovat v podobné formě i příští rok. Věřím, že se za dresy vybere hodně peněz,“ uzavírá.

Dražba dresů Legenda pomáhá z utkání České Budějovice – Ústí nad Labem se uskuteční v termínu 7. – 28. února na webu sportovniaukce.cz. Více informací naleznete zde.

Autor: Václav Trávníček. Foto: Archiv ČEZ Motor České Budějovice

#legendapomaha

hokejkacz

Přesně před 69 lety se narodil Ivan Hlinka! Český hokej na něj nikdy nezapomene 👏 #legendapomaha

hokej.cz/hokejka-clanek…

Legenda pomáhá

🎂 Legendární Ivan Hlinka by dnes oslavil své 69. narozeniny. A u této příležitosti pro vás máme skvělou zprávu, která se týká následující sezóny...🔜💣⤵️

Legenda pomáhá

❗Přibližně tři kilometry velké těleso se nachází ve vzdálenosti 150 až 500 milionů kilometrů v hlavním pásu mezi Jupiterem a Marsem. 👍👍👍

Legenda pomáhá

Podívejte se i na záznam z ceremoniálu, při němž vhodila Liběna Hlinková s Waynem Gretzkym slavnostní buly před zápasem NHL Edmonton Oilers - Nashville Predators!

Legenda pomáhá

Už dnes končí poslední aukce dresů!

Legenda pomáhá

Právě dnes byla na stránkách sportovniaukce.cz spuštěna dražba doposud nevydražených dresů dobročinného projektu Legenda pomáhá! V aukci najdete například úbory SK Horácká Slavia Třebíč, AZ Residomo Havířov či LHK Jestřábi Prostějov!

Legenda pomáhá

Poslední kolo aukcí je tu!

Legenda pomáhá

Druhé kolo aukce speciálních dresů Legenda pomáhá odstartovalo! http://www.sportovniaukce.cz/

Pavel Kuba

Dnes exkurze na Jablonec - Vsetín. Dresy domácích už sešlé stářím, nedivím se, že v těch z #legendapomaha chtěli hrát víc než jeden zápas.